Featuring a bold black and white zebra print, these retro trousers are guaranteed to stand out at any costume event.
Made from comfortable stretch polyester fabric, the pants feature a relaxed baggy fit with elasticated waist and ankle cuffs for an authentic retro look. Two handy side pockets provide space for your Walkman and other 80's party essentials while you're dancing the night away.
Perfect for 1980s themed parties, retro events, rock star costumes, fitness themes and fancy dress occasions, these eye-catching pants are easily paired with bright accessories, sweatbands, wigs and neon clothing.
| SKU | 9882N |
| Barcode # | 8003558988204 |
| Brand | Widmann |
| Shipping Weight | 0.3200kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.003192000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Featuring a bold black and white zebra print, these retro trousers are guaranteed to stand out at any costume event.
Made from comfortable stretch polyester fabric, the pants feature a relaxed baggy fit with elasticated waist and ankle cuffs for an authentic retro look. Two handy side pockets provide space for your Walkman and other 80's party essentials while you're dancing the night away.
Perfect for 1980s themed parties, retro events, rock star costumes, fitness themes and fancy dress occasions, these eye-catching pants are easily paired with bright accessories, sweatbands, wigs and neon clothing.
| SKU | 9882N |
| Barcode # | 8003558988204 |
| Brand | Widmann |
| Shipping Weight | 0.3200kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.003192000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.