Inspired by the iconic character Glinda from The Wizard of Oz, this enchanting look features a flowing blush-pink gown paired with a whimsical crown headpiece for that perfect fairy-tale finish.
Features:
Why you’ll love it:
Perfect for:
Includes: Dress + headpiece
Size: Adult – women’s medium/large – see size chart for more information
Step into your fantasy and shine like a true good witch - become the magic!
Available to purchase in-store at our Newcastle shop and through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | 12294-02 |
| Barcode # | 6130012294020 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.3600kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Shipping Cubic | 0.003108000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Inspired by the iconic character Glinda from The Wizard of Oz, this enchanting look features a flowing blush-pink gown paired with a whimsical crown headpiece for that perfect fairy-tale finish.
Features:
Why you’ll love it:
Perfect for:
Includes: Dress + headpiece
Size: Adult – women’s medium/large – see size chart for more information
Step into your fantasy and shine like a true good witch - become the magic!
Available to purchase in-store at our Newcastle shop and through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | 12294-02 |
| Barcode # | 6130012294020 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.3600kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Shipping Cubic | 0.003108000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.