This costume includes a loose-fit pirate shirt, brown pants, waist sash and ankle sashes, giving you a clean and authentic explorer-style pirate look.
Lightweight and comfortable, it’s ideal for all-day wear.
Images, colours & designs are shown as a guide only and may vary depending on screen settings and device display. We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur.
All measurements are approximate.
Accessories not included unless specified.
| SKU | 12372-01 |
| Barcode # | 6130012372018 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.4100kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.003192000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
This costume includes a loose-fit pirate shirt, brown pants, waist sash and ankle sashes, giving you a clean and authentic explorer-style pirate look.
Lightweight and comfortable, it’s ideal for all-day wear.
Images, colours & designs are shown as a guide only and may vary depending on screen settings and device display. We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur.
All measurements are approximate.
Accessories not included unless specified.
| SKU | 12372-01 |
| Barcode # | 6130012372018 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.4100kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.003192000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.