Featuring a traditional pirate look with bold striped trousers & a sash, this outfit delivers a timeless swashbuckling style.
This costume includes a loose-fit pirate shirt, a brown sash worn across the body, red waist sash and striped pants with attached boot covers to complete the look. Designed for comfort and impact, it’s an easy all-in-one outfit for any costume occasion.
Images, colours & designs are shown as a guide only and may vary depending on screen settings and device display. We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur.
All measurements are approximate.
Accessories not included unless specified.
| SKU | 12357-02 |
| Barcode # | 6130012357022 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.4600kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.003192000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Featuring a traditional pirate look with bold striped trousers & a sash, this outfit delivers a timeless swashbuckling style.
This costume includes a loose-fit pirate shirt, a brown sash worn across the body, red waist sash and striped pants with attached boot covers to complete the look. Designed for comfort and impact, it’s an easy all-in-one outfit for any costume occasion.
Images, colours & designs are shown as a guide only and may vary depending on screen settings and device display. We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur.
All measurements are approximate.
Accessories not included unless specified.
| SKU | 12357-02 |
| Barcode # | 6130012357022 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.4600kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.003192000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.