Featuring a bald cap, long fake nose and a black and silver satin-look striped scarf, this set is ideal for building a humorous or cartoon-inspired disguise - perfect for parties, cosplay, and themed events.
Designed for easy wear and maximum impact, each piece works together to create a bold and memorable costume without needing a full outfit.
Images, colours & designs are shown as a guide only and may vary depending on screen settings and device display. We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur.
All measurements are approximate.
Not suitable for children under 3 years.
| SKU | 16164 |
| Barcode # | 6130000161648 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
| Shipping Width | 0.190m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.002128000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Featuring a bald cap, long fake nose and a black and silver satin-look striped scarf, this set is ideal for building a humorous or cartoon-inspired disguise - perfect for parties, cosplay, and themed events.
Designed for easy wear and maximum impact, each piece works together to create a bold and memorable costume without needing a full outfit.
Images, colours & designs are shown as a guide only and may vary depending on screen settings and device display. We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur.
All measurements are approximate.
Not suitable for children under 3 years.
| SKU | 16164 |
| Barcode # | 6130000161648 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
| Shipping Width | 0.190m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.002128000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.