You'll be clever, cool & ready for fun in this fab costume inspired by the fan-favorite fox Nick Wilde from Zootopia.
Perfect for kids who love humour, adventure and standing out from the crowd!
Why You’ll Love It:
Features:
Perfect For:
Includes: Top, pants & hood
Size: Child - XX large - approx. age 10-12 years - see size chart for more information
Let your child show off their clever side - every adventure needs a little fox-like charm!
Available to purchase in-store at our Newcastle shop and through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | PP95769-XXL |
| Barcode # | 9336011381076 |
| Brand | Party Planet |
| Shipping Weight | 0.3700kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.003328000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
You'll be clever, cool & ready for fun in this fab costume inspired by the fan-favorite fox Nick Wilde from Zootopia.
Perfect for kids who love humour, adventure and standing out from the crowd!
Why You’ll Love It:
Features:
Perfect For:
Includes: Top, pants & hood
Size: Child - XX large - approx. age 10-12 years - see size chart for more information
Let your child show off their clever side - every adventure needs a little fox-like charm!
Available to purchase in-store at our Newcastle shop and through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | PP95769-XXL |
| Barcode # | 9336011381076 |
| Brand | Party Planet |
| Shipping Weight | 0.3700kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.003328000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.