Inspired by the iconic look of Princess Leia from Star Wars, this costume is perfect for young heroes who are ready to lead, explore and shine - because every adventure needs a courageous princess!
Features:
Why You’ll Love It:
Perfect For:
Includes: Dress & belt
Size: Child - XX large - approx. age 10-12 years - see size chart for more information
Available to purchase in-store at our Newcastle shop and through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | PP49592XXL |
| Barcode # | 9336011449615 |
| Brand | Party Planet |
| Shipping Weight | 0.2600kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.002496000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Inspired by the iconic look of Princess Leia from Star Wars, this costume is perfect for young heroes who are ready to lead, explore and shine - because every adventure needs a courageous princess!
Features:
Why You’ll Love It:
Perfect For:
Includes: Dress & belt
Size: Child - XX large - approx. age 10-12 years - see size chart for more information
Available to purchase in-store at our Newcastle shop and through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | PP49592XXL |
| Barcode # | 9336011449615 |
| Brand | Party Planet |
| Shipping Weight | 0.2600kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.002496000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.