Inspired by the iconic character from Alice's Adventures in Wonderland, this outfit is perfect for young royals who like to stand out and make a statement!
Why You’ll Love It:
Features:
Perfect For:
Let your child take centre stage with royal confidence—every celebration deserves a bold Queen of Hearts
Includes: Dress & headband
Size: Child - large - approx. age 7-8 years - see size chart for more information
Available to purchase in-store at our Newcastle shop and through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | PP49882L |
| Barcode # | 9336011449882 |
| Brand | Party Planet |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.003328000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Inspired by the iconic character from Alice's Adventures in Wonderland, this outfit is perfect for young royals who like to stand out and make a statement!
Why You’ll Love It:
Features:
Perfect For:
Let your child take centre stage with royal confidence—every celebration deserves a bold Queen of Hearts
Includes: Dress & headband
Size: Child - large - approx. age 7-8 years - see size chart for more information
Available to purchase in-store at our Newcastle shop and through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | PP49882L |
| Barcode # | 9336011449882 |
| Brand | Party Planet |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.003328000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.