Inspired by the beloved character from The Wonderful Wizard of Oz, it is perfect for kids who love timeless tales and magical adventures!
Why You’ll Love It:
Features:
Perfect For:
Includes: Top, pants & hood
Just add an axe & silver facepaint for the complete look! (sold separately)
Size: Child - large - approx. age 7-8 years - see size chart for more information
Bring the classic story to life - every adventure is better with a little heart!
Available to purchase in-store at our Newcastle shop and through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | PP29290-L |
| Barcode # | 9336011329306 |
| Brand | Party Planet |
| Shipping Weight | 0.3700kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.003328000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Inspired by the beloved character from The Wonderful Wizard of Oz, it is perfect for kids who love timeless tales and magical adventures!
Why You’ll Love It:
Features:
Perfect For:
Includes: Top, pants & hood
Just add an axe & silver facepaint for the complete look! (sold separately)
Size: Child - large - approx. age 7-8 years - see size chart for more information
Bring the classic story to life - every adventure is better with a little heart!
Available to purchase in-store at our Newcastle shop and through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | PP29290-L |
| Barcode # | 9336011329306 |
| Brand | Party Planet |
| Shipping Weight | 0.3700kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.003328000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.