Featuring a classic white golf ball design with realistic dimple print detailing, this fun balloon is perfect for golf themed birthdays, sports events and party decorations. Made from recycled material, it’s a more sustainable choice for your celebration styling.
Suitable for both air and helium inflation, this versatile foil balloon can be used in arrangements, garlands, photo booth backdrops, table centrepieces and event displays. The attached hanging tab also makes it easy to display as part of your party décor.
A fantastic decoration for golf lovers, sports themed parties and celebration events.
| SKU | G78228-P |
| Barcode # | 8050195782283 |
| Brand | Grabo |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.000266000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Featuring a classic white golf ball design with realistic dimple print detailing, this fun balloon is perfect for golf themed birthdays, sports events and party decorations. Made from recycled material, it’s a more sustainable choice for your celebration styling.
Suitable for both air and helium inflation, this versatile foil balloon can be used in arrangements, garlands, photo booth backdrops, table centrepieces and event displays. The attached hanging tab also makes it easy to display as part of your party décor.
A fantastic decoration for golf lovers, sports themed parties and celebration events.
| SKU | G78228-P |
| Barcode # | 8050195782283 |
| Brand | Grabo |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.000266000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.