Featuring a timeless plaid pattern, these suspenders are ideal for completing Scottish-inspired looks, vintage outfits or fun costume designs.
Made with strong elastic straps, they provide both comfort and flexibility, while the adjustable design ensures a secure fit for both kids and adults. Easy-to-use clips make attaching them to trousers simple and reliable.
Whether you're dressing up for a party or adding flair to your everyday style, these suspenders are a versatile accessory.
Images,colours & designs are shown as a guide only and may vary depending on screen settings and device display. We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur.
All measurements are approximate.
| SKU | 19210-24 |
| Barcode # | 6130019210245 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Shipping Cubic | 0.000748000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Featuring a timeless plaid pattern, these suspenders are ideal for completing Scottish-inspired looks, vintage outfits or fun costume designs.
Made with strong elastic straps, they provide both comfort and flexibility, while the adjustable design ensures a secure fit for both kids and adults. Easy-to-use clips make attaching them to trousers simple and reliable.
Whether you're dressing up for a party or adding flair to your everyday style, these suspenders are a versatile accessory.
Images,colours & designs are shown as a guide only and may vary depending on screen settings and device display. We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur.
All measurements are approximate.
| SKU | 19210-24 |
| Barcode # | 6130019210245 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Shipping Cubic | 0.000748000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.