Featuring sparkling silver sequins on a white polyester glove, this classic costume accessory is perfect for recreating legendary pop star style at parties, concerts and themed events.
Designed as a single glove in adult one size, it’s comfortable to wear and ideal for 80s costumes, dance performances, music themed parties, stage shows and fancy dress events.
A standout accessory guaranteed to add sparkle and showmanship to your outfit.
Images/colours are shown as a guide only - design details and colours may change without notice
We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur depending on screen settings and device display.
All measurements are approximate
| SKU | 18610 |
| Barcode # | 6130000186108 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.000264000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Featuring sparkling silver sequins on a white polyester glove, this classic costume accessory is perfect for recreating legendary pop star style at parties, concerts and themed events.
Designed as a single glove in adult one size, it’s comfortable to wear and ideal for 80s costumes, dance performances, music themed parties, stage shows and fancy dress events.
A standout accessory guaranteed to add sparkle and showmanship to your outfit.
Images/colours are shown as a guide only - design details and colours may change without notice
We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur depending on screen settings and device display.
All measurements are approximate
| SKU | 18610 |
| Barcode # | 6130000186108 |
| Brand | JD Party |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.000264000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.