Each resealable container includes bright coloured putty that is perfect for stretching, squishing and sensory play fun.
These compact tubs make fantastic party favours, loot bag fillers, classroom prizes and activity gifts for children’s parties and events. The resealable design helps keep the putty fresh and ready for play again and again.
Ideal for birthday parties, school rewards, carnival prizes, travel activities and fun party giveaways.
Images/colours are shown as a guide only - design details and colours may change without notice
We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur depending on screen settings and device display.
All measurements are approximate
| SKU | 88083355 |
| Barcode # | 9313985883355 |
| Brand | Anagram |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.001274000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Each resealable container includes bright coloured putty that is perfect for stretching, squishing and sensory play fun.
These compact tubs make fantastic party favours, loot bag fillers, classroom prizes and activity gifts for children’s parties and events. The resealable design helps keep the putty fresh and ready for play again and again.
Ideal for birthday parties, school rewards, carnival prizes, travel activities and fun party giveaways.
Images/colours are shown as a guide only - design details and colours may change without notice
We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur depending on screen settings and device display.
All measurements are approximate
| SKU | 88083355 |
| Barcode # | 9313985883355 |
| Brand | Anagram |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.001274000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.