Made from sturdy cardboard and decorated with colourful fringed paper, decal stickers, sails, mast and rope details, this eye-catching piñata adds adventure and excitement to any party setup.
This pinata is sold empty and is designed to be easily filled through the opening at the top with your choice of wrapped sweets, chocolates, treats, confetti or small party favours for guests to enjoy. Simply hang it securely, take turns hitting it with a bat or stick, and watch the goodies burst free for everyone to collect.
Ideal for creating memorable party moments, this pirate ship piñata will make a great addition to your special occasion!
| SKU | 627049 |
| Barcode # | 6949598626145 |
| Brand | Party Maker |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.029700000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Made from sturdy cardboard and decorated with colourful fringed paper, decal stickers, sails, mast and rope details, this eye-catching piñata adds adventure and excitement to any party setup.
This pinata is sold empty and is designed to be easily filled through the opening at the top with your choice of wrapped sweets, chocolates, treats, confetti or small party favours for guests to enjoy. Simply hang it securely, take turns hitting it with a bat or stick, and watch the goodies burst free for everyone to collect.
Ideal for creating memorable party moments, this pirate ship piñata will make a great addition to your special occasion!
| SKU | 627049 |
| Barcode # | 6949598626145 |
| Brand | Party Maker |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.029700000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.