Designed to look like a speedy race car, this colourful piñata is the perfect addition to racing-themed birthday parties, kids celebrations and fun party games.
Made from sturdy cardboard and decorated with vibrant fringed paper and decal stickers, this racing car piñata creates an eye-catching party centrepiece while delivering hours of entertainment. Easily fill it through the opening at the top with wrapped sweets, chocolates, confetti, toys or small party favours.
Once filled, simply hang it using the attached hanging loop and let guests take turns trying to burst it open to release the hidden goodies inside. Perfect for creating memorable party moments and exciting group activities.
| SKU | 627047 |
| Barcode # | 6949598626121 |
| Brand | Party Maker |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.550m |
| Shipping Cubic | 0.022770000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Designed to look like a speedy race car, this colourful piñata is the perfect addition to racing-themed birthday parties, kids celebrations and fun party games.
Made from sturdy cardboard and decorated with vibrant fringed paper and decal stickers, this racing car piñata creates an eye-catching party centrepiece while delivering hours of entertainment. Easily fill it through the opening at the top with wrapped sweets, chocolates, confetti, toys or small party favours.
Once filled, simply hang it using the attached hanging loop and let guests take turns trying to burst it open to release the hidden goodies inside. Perfect for creating memorable party moments and exciting group activities.
| SKU | 627047 |
| Barcode # | 6949598626121 |
| Brand | Party Maker |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.550m |
| Shipping Cubic | 0.022770000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.