Designed to make decorating easy, this reusable stencil works perfectly with the Paint & Dust with Zero Fuss method—helping your desserts stand out while saving valuable time.
Ideal for both beginners and professionals, this stencil delivers consistent, high-quality results across cakes, cookies, and cupcakes. Its versatile design allows you to use multiple decorating techniques for a flawless finish every time.
Shop now and create beautifully detailed cakes with ease.
Images and colours are shown as a guide only and may vary depending on screen settings and device display. We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur.
All measurements are approximate.
| SKU | SS1042 |
| Barcode # | 731788425654 |
| Brand | Sweet Sticks |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000225000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Designed to make decorating easy, this reusable stencil works perfectly with the Paint & Dust with Zero Fuss method—helping your desserts stand out while saving valuable time.
Ideal for both beginners and professionals, this stencil delivers consistent, high-quality results across cakes, cookies, and cupcakes. Its versatile design allows you to use multiple decorating techniques for a flawless finish every time.
Shop now and create beautifully detailed cakes with ease.
Images and colours are shown as a guide only and may vary depending on screen settings and device display. We aim to represent all products as accurately as possible, however variations may occur.
All measurements are approximate.
| SKU | SS1042 |
| Barcode # | 731788425654 |
| Brand | Sweet Sticks |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000225000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.