Measuring 65mm tall, these customisable flags are ideal for clearly identifying menu items, dietary requirements and allergens across catering, buffets, bakeries and events.
Made from a lightweight wood stick and paper flag design, they are easy to write on and perfect for single-use food service environments.
Supplied in a bulk pack of 500, they’re a practical and cost-effective solution for high-volume food labelling needs.
Why You’ll Love It
Mix and match with our range of food markers and catering accessories for a clear and organised food display.
Available to purchase both in-store at our Newcastle shop & through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | 460050 |
| Barcode # | 9310720600505 |
| Brand | Eco Occasions |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.000792000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Measuring 65mm tall, these customisable flags are ideal for clearly identifying menu items, dietary requirements and allergens across catering, buffets, bakeries and events.
Made from a lightweight wood stick and paper flag design, they are easy to write on and perfect for single-use food service environments.
Supplied in a bulk pack of 500, they’re a practical and cost-effective solution for high-volume food labelling needs.
Why You’ll Love It
Mix and match with our range of food markers and catering accessories for a clear and organised food display.
Available to purchase both in-store at our Newcastle shop & through our on-line store for pick-up or delivery.
PLEASE NOTE:
| SKU | 460050 |
| Barcode # | 9310720600505 |
| Brand | Eco Occasions |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.000792000m3 |
Help other Shindigs users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
© 2003 - 2026 Shindigs. ABN: 51101315502.